Bezpieczne wakacje z harcerzami

2 sierpnia na terenie Kresowej Osady w Baszni Dolnej strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie spotkali się z grupą zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP. Spotkanie edukacyjno-szkoleniowe przeprowadzono w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje” i miało na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku podczas wakacji oraz w życiu codziennym.
W spotkaniu, w którym wzięło udział 153 uczestników strażacy poruszyli tematykę prawidłowego zachowania się na terenach leśnych, sposobów reagowania na zagrożenia nad wodą, zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą wspólnie z harcerzami przećwiczono.
Wspólna dyskusja strażaków i harcerzy dotyczyła również właściwej organizacji oraz warunków ewakuacji w obliczu niebezpieczeństwa. Przez pryzmat zagrożeń jakie niosą ze sobą groźne zdarzenia, przedstawiono zasady postępowania oraz omówiono prawidłowe sposoby powiadamiania służb ratunkowych.
Spotkanie przebiegające w miłej atmosferze, zakończyły pokazy sprzętu i wyposażenia strażackiego. Harcerze pożegnali strażaków z uśmiechem.


Opracowanie: kpt. Wojciech Wus, KP PSP w Lubaczowie
Zdjęcia: Anna Hawrylak, ZHP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*