Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej w Cewkowie

dav

5 listopada odbyło się praktyczne sprawdzeniu organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektów szkoły podstawowej w Cewkowie, w którym uczestniczył przedstawiciel komendy powiatowej PSP w Lubaczowie. W próbnej ewakuacji, w której uczestniczyło 155 uczniów oraz 24 osoby dorosłe przyglądał się również Tomasz Jabłoński – Wójt Gminy Stary Dzików.

Podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w miejscu nauki oraz w domu, sposoby powiadamiania i alarmowania służb ratunkowych na numer alarmowy 112 omówione zostały w trakcie spotkania z uczestnikami próbnej ewakuacji.

W ramach kampanii prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” poinformowano o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tlenek węgla potocznie zwany czadem. Strażak zwrócił także uwagę, by: systematycznie czyścić, sprawdzać szczelność i wykonywać okresowe przeglądy przewodów kominowych i wentylacyjnych,  użytkować tylko sprawne technicznie urządzenia, nie zaklejać i nie zasłaniać kratek wentylacyjnych, zamontować czujkę tlenku węgla.

Opracował:  kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: kpt. Wojciech Wus – KP PSP Lubaczów, Andrzej Buksak – SP Cewków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*