Reprezentacja KP PSP Lubaczów wicemistrzem województwa podkarpackiego strażaków w piłce siatkowej

25 lutego 2020 r. w Leżajsku odbył się turniej finałowy „XXII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej”. Reprezentacji komendy powiatowej PSP w Lubaczowie niestety nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2019 r. ale wicemistrzostwo województwa podkarpackiego także traktowane jest jako duże osiągnięcie pozostawiając w pokonanym polu drużyny z dużych komend miejskich takich jak Rzeszów czy Tarnobrzeg.

Rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami komend powiatowych i miejskich PSP woj. podkarpackiego rozpoczęła się od początku lutego, turniejami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane w 4 grupach. Zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych awansowali do turnieju finałowego. W rozgrywkach finałowych zagwarantowany udział miały już wcześniej reprezentacje komendy powiatowej PSP z Lubaczowa jako Mistrz Województwa Podkarpackiego z 2019 roku oraz gospodarz turnieju finałowego tj. komenda powiatowa PSP z Leżajska.
W turnieju finałowym rywalizowało 6 zespołów, oprócz wspomnianych wyżej drużyn gospodarza i mistrza z 2019 r. po przeprowadzonych eliminacjach awansowały reprezentacje komend powiatowych i miejskich ze Stalowej Woli, Strzyżowa, Rzeszowa oraz Tarnobrzega. Rozgrywki turnieju finałowego odbywały się w dwóch grupach po trzy zespoły.
W spotkaniach grupowych nasza drużyna swoje mecze rozgrywała z reprezentacją z Rzeszowa wygrywając 2:0 oraz z reprezentacją ze Strzyżowa również wygrywając 2:0 czym zapewniła sobie awans do półfinału z 1 miejsca w grupie. W meczu półfinałowym  zagraliśmy z drużyną z komendy miejskiej PSP z Tarnobrzega, wygrywając po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2:1. Zwycięstwo w spotkaniu półfinałowym dało prawo gry o obronę tytułu mistrzowskiego.

W ostatnim finałowym meczu turnieju drużyna z komendy powiatowej PSP z Lubaczowa spotkała się z drużyną z komendy powiatowej PSP ze Stalowej Woli, która awans do finału uzyskała po zwycięstwie w półfinale nad reprezentacją z Tarnobrzega. Odczuwając trudy turnieju nasz drużyna uległa w meczu finałowym reprezentacji strażaków ze Stalowej Woli, która tym samy wywalczyła tytuł „Mistrza Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej 2020 r.”
W czasie turnieju doceniono również grę indywidualną naszego reprezentanta – nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju odebrał Mirosław Tkaczyk.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
asp. Damian Stachów – kapitan drużyny,
mł. asp. Krzysztof Jabłoński
asp. Piotr Hanus
mł. kpt. Dariusz Żrałka
asp. sztab. Maciej Ditrich
ogn. Krzysztof Tymczyszyn
str. Mirosław Tkaczyk –
str. Adrian Antonik
mł. asp. Łukasz Mazur
st. kpt. Dariusz Wałczyk – kierownik drużyny.

Zarówno podczas przygotowań jak i w samym dniu turnieju finałowego wspierał i dopingował naszą reprezentację obecny na zawodach komendant powiatowy PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński.
Duże osiągnięcie w tegorocznych mistrzostwach jest wynikiem solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego, strażacy naszej komendy niejednokrotnie poświęcając swój wolny czas poza służbą, brali udział miedzy innymi w rozgrywkach „Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej” organizowanej przez MOSiR w Lubaczowie.

Galeria

Opracowanie: st. kpt. Dariusz Wałczyk, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: KP PSP Leżajsk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*