Strażacy w szkołach

dav

24 października strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie brali udział w praktycznym sprawdzeniu organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektów Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie. Pod nadzorem kierownictwa szkół i czujnym okiem strażaków umiejętność ewakuacji przećwiczyło łącznie 594 osoby.

25 października strażacy odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa. Spotkanie w ramach akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” dotyczyło służby i pracy strażaka. Pojętne pociechy zapoznane zostały także z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożeń, odpowiedniego zachowania się w szkole i miejscu zamieszkania. Przypomniano dzieciom o obowiązującym numerze alarmowym 112 oraz sposobach powiadamiania i alarmowania służb ratunkowych.

Bardzo dużo radości sprawiły dzieciom pokazy sprzętu znajdującego się na wyposażeniu samochodu strażackiego, umundurowania oraz założenie hełmu. Niemałym wyzwaniem było zwinięcie węża, do którego ustawiła się długa ilość chętnych. Światła oraz dźwięk syren alarmowych samochodu pożarniczego nie tylko spodobały się najmłodszym uczestnikom, ale były okazją do przypomnienia o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym.

W związku z okresem grzewczym w mieszkaniach i domach jednorodzinnych strażacy w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwrócili uwagę na zagrożenie związane z tlenkiem węgla. Strażacy rekomendowali zaopatrzenie się w czujki tlenku węgla i czujki dymu.

W spotkaniu uczestniczyło 173 dzieci oraz 13 opiekunów.

Opracował:  kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: KP PSP Lubaczów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*